Działamy na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych nieprzerwanie już od 25 lat.

Naszą  przygodę z produkcją elementów plastikowych metodą wtrysku rozpoczęliśmy w 1984 roku. W tych trudnych dla polskiej gospodarki czasach uruchomiliśmy produkcję jednorazowego sprzętu laboratoryjnego na jednej, niezbyt dużej, czechosłowackiej wtryskarce.

Firma rozwijała się bardzo dobrze. W 1988 roku wprowadziliśmy do produkcji kilka wzorów opakowań kosmetycznych. W tym okresie pracowało u nas już osiem wtryskarek.

Rosnący szybko popyt na przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych stwarzał coraz to nowe możliwości. W roku 1990 zainwestowaliśmy w kolejne dwie wtryskarki o sile zamykania 400T oraz 500T i uruchomiliśmy na nich produkcję drobnych artykułów gospodarstwa domowego.

Rosnące zapotrzebowanie na wypraski wielkogabarytowe było dla nas impulsem do powiększenia naszego parku maszynowego. Od 1991 roku rozpoczęliśmy produkcję dużych detali na kolejnej maszynie, tym razem o sile zamykania 1600T i sporej gramaturze wtrysku.

W latach 1992-1995 następowało sukcesywne zwiększanie produkcji dużych wyprasek na systematycznie dokupywanych wtryskarkach o sile zamykania powyżej 1000T.

Lata 1996-2003 to dalszy rozwój naszej firmy. Pod koniec tego okresu posiadaliśmy nowoczesny obiekt produkcyjny, park maszynowy liczący 17  wtryskarek oraz prawie 200 wyszkolonych pracowników.  W roku 2003 zaakceptowaliśmy ofertę kupna naszej produkcji przez inwestora strategicznego.

Szukając nowych wyzwań w roku 2004 zajęliśmy się produkcją wyprasek technicznych dla znanych  firm z branży AGD – sprzęt zmechanizowany a w następnym etapie również z branży motoryzacyjnej. Profil produkcji ulegał stopniowo specjalizacji w kierunku wytwarzania wymagających technologicznie detali dla przemysłu motoryzacyjnego.  Osiągane przez nas wyniki w zakresie jakości  produkcji i terminowości dostaw były na tyle atrakcyjne, że w efekcie firma została kupiona w 2007 roku przez jednego z wiodących dostawców części dla branży motoryzacyjnej.

Od roku 2009 kontynuujemy naszą działalność w tym samym zespole specjalistów, tym razem  jako spółka AJK Plastic. Naszym celem jest uruchomienie nowoczesnego zakładu produkcyjnego w nowym obiekcie o powierzchni 2500 m2, wykonanym w klasie A, znajdującym się w okolicach Poznania.

Do końca 2009 roku będzie u nas pracować sześć wtryskarek renomowanej firmy Krauss-Maffei o silach zamykania w zakresie  od 250T do 1600T.

Wszystkie maszyny wyposażone będą w niezbędne urządzenia peryferyjne umożliwiające wykonanie zaawansowanych technicznie detali z wszelkich tworzyw termoplastycznych.

Jak zwykle w najszybszym możliwym tempie i w najwyższej jakości.

Nasze atuty:

  • NAJNOWOCZEŚNIEJSZE niemieckie wtryskarki renomowanej firmy Krauss-Maffei

  • maszyny w szerokim zakresie sił zamykania OD 250T DO 1600T

  • diagnostyka form, maksymalizacja wydajności i optymalizacja procesu produkcyjnego W CENIE NASZYCH USŁUG

  • NAJWYŻSZA JAKOŚĆprocesów produkcyjnych i zarządczych (5S, GMP, ISO 9001-2000)

  • wielkopolska RZETELNOŚĆ

  • ELASTYCZNOŚĆ działania

  • KNOW-HOW poparty 25-letnim doświadczeniem w branży

 

 

aktualności  |  o naswtryskarkiproduktyzarządzanie jakościąpracakontakt
© 2008 AJK Plastic